Google Play Music

Google Play Music dla iPhone

Streaming muzyki od Google, ale jeszcze nie w Polsce

Recenzja aplikacji i serwisu Google Play Music dotyczy usług działających w Europie Zachodniej. Na razie czekamy na uruchomienie usługi w Polsce.

Google Play Music to serwis, który oferuje możliwość słuchania muzyki w modelu streamingu. Za cenę miesięcznej subsrybcji możemy słuchać wszystkich piosenek z katalogu.Google Play Music bazuje na serwisie o tej samej nazwie dostępnym dla użytkowników Androida.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Obszerna kolekcja muzyki
  • Atrakcyjny interfejs
  • Możliwość słuchania offline
  • Obsługa Chromecast
  • Funkcja Radio pozwala przeglądać utwory

Wady

  • Nie dostosowana do iPad
  • Nie obsługuje gestów z iOS 7
  • Nie można kupić piosenek

Recenzja aplikacji i serwisu Google Play Music dotyczy usług działających w Europie Zachodniej. Na razie czekamy na uruchomienie usługi w Polsce.

Google Play Music to serwis, który oferuje możliwość słuchania muzyki w modelu streamingu. Za cenę miesięcznej subsrybcji możemy słuchać wszystkich piosenek z katalogu.Google Play Music bazuje na serwisie o tej samej nazwie dostępnym dla użytkowników Androida.


Do czego możesz użyć Google Music?


Korzystanie z Google Music wymaga comiesięcznej sybskrypcji, ale dostępna jest również darmowa wersja próbna, dzięki której możesz mieć dostęp do katalogu zawierającego ponad 200 milionów piosenek. Oczywiście, nie znajdziesz w nim wszystkiego, ale z pewnością wystarczająco dużo, by cieszyć się ulubioną muzyką przez wiele godzin.

Google Play Music na iOS wyposażony jest w wiele ciekawych funkcji, chociaż nie aż tyle ile mógłbyś znaleźć w aplikacji na Android. Główne sekcje podzielone są na Moją Bibliotekę (Library), Playlisty, Radio i Odkrywaj (Explore).

Biblioteka pełni zasadniczo taką sama funkcję jak biblioteka w iTunes - to zrzut całej Twojej muzyki. Znajdziesz tam wszystko to, co uploadowałeś za pomocą chmury, a także całą muzykę z All Access. Wszystko, co dodasz, może zostać pobrane w celu słuchania offline, dzięki czemu nie zużywasz pakietów na transfer z Internetu na swoim telefonie.

Podobnie jak SpotifyXbox Music, czy iTunes Radio, Google Play Music posiada funkcję Radio. Możesz tworzyć stacje bazujące na czymkolwiek z Twojej biblioteki, lub szukać muzyki którą chciałbyś posłuchać w oparciu o wykonawcę, album czy piosenkę. Niestety, nie da się stworzyć listy na podstawie gatunku muzycznego.

Funkcja Radio jest świetnie opracowana i daje nam możliwość podglądu skolejkowanych piosenek, czego na przykład Spotify nie oferuje. Radio w Google Play Musi daje nam nielimitowaną ilość przeskoczeń piosenek, których nie chcemy słuchać.

Sekcja Odkrywaj w Google Play Music jest świetnym narzędziem do odkrywania nowej muzyki, która trafi w Twój gust. Znajdują sie tutaj playlisty, pogląd na rekomendowanych wykonawców lub albumy wyselekcjonowanie na podstawie Twoich upodobań muzycznych, a także opcja wyszukiwania muzyki na podstawie gatunku. 

Google Play Music na iOS jest kompatybilne z narzędziem Chromecast, dzięki czemu otrzymasz dostęp do muzyki również przez TV.

Google Play Music w wersji na iOS brakuje jednej bardzo ważnej opcji: dostępu do internetowego sklepu z mediami. Nie jest możliwe kupienie muzyki za pomocą aplikacji, chociaż regularnie subskrybując jesteś w stanie streamować wszystko, co chcesz. Innym poważnym defektem jest też to, że nie możesz również subskrybować All Access przez aplikacje. 

Jak wyglada Google Play Music na iOS?

Google Play Music na iOS jest świetnie wygladającą aplikacją i stanowczo może rywalizować pod względem designu z innymi muzycznymi aplikacjami. Można wręcz powiedzieć, że jest bardziej udana niż wbudowana muzyczna aplikacja Appla na iOS.

Jedno spojrzenie na interfejs pozwala zauważyć, że Google postawiło na świeżość i elegancję. Stylistyka aplikacji w kolorach białym i pomarańczowym jest dużo bardziej przyjazna dla oka, niż utrzymana w ciemnych kolorach Spotify. 

Jednak dużym rozczarowaniem jest fakt, że Google Play nie korzysta w pełni z innowacji przyniesionych przez iOS 7. Posiada nieco przestarzały wygląd klawiatury znany z iOS 6 podczas wyszukiwania, i nie ma możliwości na przykład cofnięcia kroku za pomocą dotyku. 

Generalnie nawigacja w aplikacji jest dość płynna, jednak mogłaby zostać lepiej zaprojektowana. Na przykład jest dużo trudniej powrócić do menu głównego, niż w Spotify czy Xbox Music. 

Podczas testowania na starszych urządzeniach odkryliśmy pewne trudności. Na przykład, na iPhone 4 Google Play Music często zawieszało się podczas tworzenia playlisty oraz innych operacji. 

Kolejnym rozczarowaniem w Google Play Music jest to, że nie jest dostosowane do iPad, co wydaje się być bolesnym pominięciem, ponieważ aplikacja ta miałaby szansę prezentować się naprawdę świetnie na tablecie Apple. 

Werdykt

Google Play Music wygląda znakomicie i oferuje mnóstwo świetnych opcji, które z pewnością zadowolą każdego fana muzyki. Nie jest jednak tak dopracowana jak wersja na Android, mimo to wydaje się być wystarczająco silnym rywalem innych streamingujących aplikacji na iOS.

Najczęściej pobierane Audio na iphone

Google Play Music

Download

Google Play Music 3.9.109

Opinie użytkowników o Google Play Music

Sponsorowany×